Dlaczego warto kupić dzieciom klocki?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że klocki mogą nauczyć dzieci samodzielności oraz odpowiedzialności. W jaki sposób? Pociechy poznają wspomniane cechy w trakcie sprzątania po zabawie. Z kolei dbanie o zabawki przyczyni się do sytuacji, że dzieci będą mogły bawić się nimi zdecydowanie dłużej. Bardzo istotne znaczenie będzie zatem miało nie tylko sprzątanie ich, ale również przechowywanie w jednym miejscu. 

W jaki sposób możliwe jest wykorzystanie klocków do nauki liczenia? 

Należy mieć świadomość, że omawiane plastikowe klocki doskonale zdadzą egzamin do nauki przeróżnych rzeczy. Mają bowiem nie tylko różne kształty, ale również barwy. W trakcie zabawy klockami rekomendowane jest mówienie dzieciom o kolorach klocków, a także ich kształtach. W ten prosty sposób dziecko będzie miało możliwość nauczenia się tego. Oznacza to tym samym, że w ten niepozorny sposób można będzie połączyć przyjemne z pożytecznym. Warto wiedzieć, że w trakcie układania różnych konstrukcji z klocków, pociecha będzie mogła nauczyć się klasyfikowania określonych elementów. Jak wiadomo, niektóre elementy są większe, a inne mniejsze. W ten sposób dziecko będzie miało możliwość układania ich malejąco, albo rosnąco.

Jak można jeszcze połączyć naukę z zabawą? 

Nie można zapomnieć, że zabawa klockami jest doskonałą okazją do nauki liczenia. Należy mieć świadomość, że odejmując lub dodając do siebie daną liczbę klocków, pociecha będzie uczyła się operować podstawowymi działaniami na liczbach. Godny uwagi jest również fakt, że młodsi konstruktorzy będą mieli możliwość poznania liczb i cyferek. Wystarczy, że będą układali je z plastikowych klocków. Czego mogą jeszcze nauczyć klocki dla dzieci? Można nauczyć się istotnych relacji przestrzennych. W najprostszym możliwym ujęciu polegają one na układaniu poszczególnych klocków obok, pod lub nad innymi. Na rynku dostępne są zestawy, w skład których wchodzi nawet kilkaset elementów. Znajdują się klocki w podstawowych kolorach. Można je będzie w niezwykle prosty sposób łączyć ze sobą. Dzięki temu będą powstawały dwuwymiarowe czy trójwymiarowe konstrukcje.