Na co zwrócić uwagę przy wyborze klocków?

Klocki to idealna zabawki dla dzieci w każdym wieku. Jednak wybierając klocki dla dziecka, musisz być bardzo uważny, ponieważ wybór złego produktu, może skończyć się nie tylko niezadowoleniem dziecka, ale czasem może przynieść również poważne problemy zdrowotne. Dlatego wybierając klocki dla dziecka, musisz zwrócić uwagę na tych kilka elementów.

Obejrzyj dokładnie opakowanie

Wybierając Klocki dla dzieci (tania książka) musisz zwrócić szczególną uwagę na oznaczenia na ich opakowaniu. Jest to bardzo ważne, ponieważ od tego zależy bezpieczeństwo twojego dziecka. Wybór klocków, które nie posiadają odpowiednich certyfikatów bezpieczeństwa, może mieć poważne konsekwencje zdrowotne dla malucha. Wynika to z tego, że klocki wyprodukowane przez sprawdzonych producentów, są wykonane z materiałów, które są odpowiednie do zabawy. Jeżeli temat ekologii nie jest Ci obojętny, to staraj się wybierać klocki tych firm, które zrezygnowały z papierowych instrukcji. Taka informacja zazwyczaj znajduje się albo na opakowaniu zestawu klocków, albo na stronie internetowej producenta. Wybierając takie produkty, możesz w łatwy sposób wspomóc środowisko, a także zapewnić inteligentną rozgrywkę swojemu dziecku.

Dobierz klocki do zainteresowań dziecka

Ważne jest również by tematyka klocków była zgodna z tym, co interesuje dane dziecko. Wybierając zestaw, który będzie nawiązywał do oglądanej przez niego serii animowanej albo ulubionych zwierzątek, masz pewność, że bawienie się tymi klockami będzie sprawiać mu jeszcze większą radość. Jeżeli, jednak dziecko jest jeszcze zbyt małe, by mieć swoje zainteresowania, staraj się dobierać zestaw klocków odpowiedni do jego wieku. Młodsze dzieci zdecydowanie lepiej będą bawić się klockami drewnianymi lub specjalnymi piankowymi klockami sensorycznymi. Dla starszych dzieci lepiej sprawdzą się klasyczne plastikowe klocki albo coraz popularniejsze klocki magnesowe. Dobierając klocki do wieku dziecka, masz pewność, że będą one dobrze wspierały jego rozwój oraz pomogą mu kształtować wyobraźnię.